Jim Hoogenboom "Mijn hele leven voetbal ik al"

Zondag 07 januari 2018

‘Mijn hele leven voetbal ik al. Toen ik vijf was, begon ik bij Alkmania. Alle jeugdelftallen heb ik doorlopen en nu speel ik sinds mijn negentiende in de selectie,’ vertelt de 26-jarige Jim Hoogenboom uit Roelofarendsveen vanaf zijn werkplek. De vrachtwagenchauffeur is onderweg naar huis, net de grens over, en heeft wel even tijd om wat vragen te beantwoorden. ‘Voetballen gaat om winnen. Mensen hebben het tegenwoordig alleen maar over mooi voetbal. Nou, ik hoef niet zo nodig mooi voetbal te zien, als we maar winnen!’

De favoriete positie van Jim is op het middenveld. ‘Meestal sta ik achterin of op het middenveld. Als je achterin staat speel je iets meer afwachtend. Ik heb het meer naar mijn zin op het middenveld, waar ik lekker de hele wedstrijd bezig ben.’ Over het huidige seizoen is Jim overwegend positief. ‘Het valt niet tegen. We staan nu op de zesde plek, hebben zo’n beetje alle tegenstanders gezien en ik heb geen enkel team gezien waarvan ik meteen dacht: die worden kampioen. We zitten allemaal nog dicht op elkaar. En dat met een vrij krap team. Er is vast nog meer uit te halen.’ Volgens de Veender is dertig spelers in de selectie niet veel. ‘Als we zo doorgaan, fit en zonder schorsingen of blessures, dan ligt het alleen aan onszelf. We hebben nog kansen zát. Ik zou het fantastisch vinden om weer eens kampioen te worden.’

Jim weet nog als de dag van gisteren dat hij in zijn eerste seizoen in de selectie met het eerste kampioen werd. ‘Dat is echt mijn hoogtepunt. Het tweede seizoen speelde ik in het tweede – het hangt er elk seizoen om of ik in het eerste of in het tweede speel – en met dat team werd ik weer kampioen. Het is daarna niet meer zo mooi geweest.’