Mandy Bakker: "Ik ben altijd bezig"

Zondag 07 januari 2018

‘Ik ben altijd bezig met van alles en nog wat. Ik hou niet van stilzitten. Ik ben een echte Veense en woon met mijn man Jacco en mijn twee zoontjes in Oude Wetering,’ zegt Mandy Bakker. De coach/trainer van JO9-1 – wat ze zelf nog lekker ouderwets de F1 noemt – is er, zoals dat vaak gebeurt bij vrijwilligerswerk, een beetje ingerold.

‘Toen mijn zoon begon met voetballen in de F4 was er eigenlijk geen trainer voor het team. Na een tijdje dacht ik: waarom doe ik het zelf eigenlijk niet? Het was de bedoeling dat ik het tijdelijk oppakte, tot er een trainer gevonden was, maar ik ben blijven hangen. Ik ging met mijn zoon mee naar de F3, waar ik het coachen en trainen samen met een andere ouder deed. Zijn zoon ging dit jaar naar de F2, de mijne naar de F1. Weer was het mijn bedoeling dat ik het stokje over zou dragen, maar het liep anders. En eigenlijk, als ik eerlijk ben, vind ik het nog steeds ontzettend leuk. Als er niet van mij verwacht wordt dat ik er per se elke zaterdag bij ben – wij hebben thuis een winkel, dus soms is dat lastig – dan wil ik het nog wel even blijven doen.’

Mandy heeft zelf wel als kind gevoetbald, maar dat was van korte duur. ‘Er waren toen niet zoveel meisjes die voetbalden en ik zat niet in een leuk team. Ik hou wel ontzettend van het spelletje voetbal, ook om naar te kijken. Of het nu volwassenen zijn of kinderen. Ooit heb ik gedacht dat ik wel scheidsrechter zou willen zijn, maar ik heb gemerkt dat ik daar te enthousiast voor ben. Ik wil liever coachen. Nu je bij de F-jes geen scheidsrechter meer hebt, maar een spelbegeleider is het de bedoeling dat wij het zelf doen. Gelukkig is mijn medecoach/trainer Jeroen altijd bereid het te doen en hij is er goed in. Wat ik ook ontzettend leuk vind is dat het soms gedaan wordt door een broer van een van de jongens uit ons team. Volgens mij moeten we dat nog meer stimuleren, die jongens vinden het leuk en leren er ook nog wat van. Dat zijn toch de vrijwilligers van de toekomst.’

Eens per week staat Mandy op het trainingsveld met haar team. ‘Op maandag traint de F1 apart, op woensdag samen met de F2 tijdens de Twin games. Daar val ik in als het nodig is. Die training op maandag is echt heel leuk om te doen. Alle jongens zijn enthousiast, het is mooi om ze met zijn allen bezig te zien. Het team startte wat moeizaam in de competitie, maar nu we een klasse lager zijn ingedeeld gaat het beter. Ze winnen zo nu en dan wat en ze kunnen wat van elkaar hebben. Ik word wel blij van dat stelletje springveren.’