• WVC-MO19-1

 • Joyce Huigsloot is speelster van WVC MO19-1. Zij komen dit seizoen uit in de hoofdklasse van het vrouwenvoetbal. Een goede reden om eens wat vraagjes te stellen aan Joyce over onder andere dit seizoen.

  Hoe lang speel je al bij WVC?
  Joyce: ‘’Ik speel nu alweer 11 jaar bij WVC. Toen ik 7 jaar was ben ik begonnen met voetballen bij Alkmania. Er waren toen nog weinig meisjes actief bij voetbalclubs, dus moesten we tegen de jongens! Nu ben ik 18 jaar oud en speel nog steeds met veel plezier bij onze club.’’

  In welk team zit je momenteel en hoe verloopt dit seizoen tot nu toe? ??
  ‘’Momenteel speel ik in de MO19-1. Laatste vrouw is mijn positie in het veld. We hebben een goed team met allemaal fanatieke meiden. Voor de winterstop voetbalden we in de 1ste klasse, maar nu zijn we geplaatst in de hoofdklasse. We hebben ontzettend goede en sterke tegenstanders. We hebben nu drie wedstrijden gehad na de winterstop en daarvan hebben we er eentje gewonnen. Op de training oefenen we de dingen die minder goed gingen in de wedstrijd. Hopelijk halen we de komende weken meer punten binnen om bij de bovenste drie te komen! Daarnaast hebben we afgelopen zaterdag de bekerwedstrijd tegen FC Oegstgeest met penalty’s gewonnen (6-4). Hierdoor zijn we geplaatst voor de halve finale, een hele mooie prestatie waar we heel blij mee zijn.’’

  Jullie spelen momenteel in de hoofdklasse zeg je, is dat niveau erg lastig of valt het wel mee? ??
  ‘’In de hoofdklasse is geen enkele wedstrijd een ‘makkie’ meer. Iedere week hebben we weer een hele sterke tegenstander tegenover ons staan. Elke wedstrijd is dus echt een uitdaging waar we keihard voor moeten knokken. Het niveau is erg hoog maar omdat we zelf ook zeker niet slecht zijn is dit dus hartstikke leuk.’’

  Ten slotte, wat is voor jou de belangrijkste reden om voetbal te beoefenen en waarom is WVC zo'n leuke vereniging (of niet natuurlijk)?
  ‘’Het gevoel van ‘wij tegen alle andere’ is waarom ik voetbal zo leuk vind. Het brengt twee teams samen met een gezamenlijk doel: winnen. Gefocust de wedstrijd beginnen en strijden voor die drie punten. Sporten in een team vol met meiden is natuurlijk ook erg gezellig.’’

  ‘’WVC is een leuke vereniging omdat iedereen er welkom is! Ook vind ik het heel tof dat er veel meisjes lid zijn bij de club. Het is dus de gemengde vereniging wat het zo gezellig maakt!’’